Tumwater District Stadium 5.18.18. Chehalis (WF West) Aberdeen, Tumwater, Black Hills, Centralia.
Black Hills Boys win the District Title and W F West win the Women’s.
PR Personal Record
SR Season Record
Top Three Qualifiers MEN
Rashaun Tate Tumwater 100 Meters PR
Bryan Sidor Aberdeen 200 Meters PR
Bryan Sidor Aberdeen 400 Meters
Brad Blackburn Tumwater 400 Meters
Carver Brennan W F West 400 Meters
Pearse Popchock Black Hills 800 Meters
Vance Voetberg Centralia 1600 Meters
Pearse Popchock Black Hills 1600 Meters
Vance Voetberg Centralia 3200 Meters
Sir Carter Black Hills 110 Hurdles PR
Sir Carter Black Hills 300 Hurdles PR
Jack Mallonee W F West 300 Hurdles PR
Tumwater 4 x 100 Relay
Dylan Mooers, Brian Le, Turner Allen, Rashaun Tate
W F West 4 x 100 Relay
Troy Yarter, Carver Brennan, Ka’imi Henry, Jasper Ellingson
Tumwater 4 x 400 Relay
Rashaun Tate, Dylan Mooers, Brian Le, Brad Blackburn
W F West 4 x 400 Relay
Carver Brennan, Dallas Taylor, Jasper Ellingson, Ka’imi Henry
Black Hills 4 x 400 Relay
Sir Carter, Simon Lazar, Pearse Popchock, Nolan Reynolds
Tyler Gilliland Tumwater Discus
Xavier Bacak Black Hills Discus PR
Tyler Gilliland Tumwater Javelin PR
Jordan Claridge Black Hills Javelin PR
Colby White W F West High Jump
Trent Kibler Tumwater High Jump PR
Lafe Johnson W F West Pole Vault
Colby White W F West Long Jump PR
Wyatt Johnson Aberdeen Long Jump PR
Kade Weitzel Black Hills Long Jump PR
Colby White W F West Triple Jump
Top Three Qualifiers Women
Faith Cardenas Aberdeen 100 Meters SR
Jade Ennis-Palmer W F West 100 Meters PR
Faith Cardenas Aberdeen 200 Meters
Faith Cardenas Aberdeen 400 Meters
Madi Niemi Aberdeen 400 Meters PR
Maggie Wood-Richardson Black Hills 800 Meters PR
Emma Moon W F West 1600 Meters PR
Emma Moon W F West 3200 Meters
Madi Frampton Black Hills 100 Hurdles
Lauren Tornow W F West 100 Hurdles PR
Lauren Tornow W F West 300 Hurdles PR
Madi Frampton Black Hills 300 Hurdles
Tumwater 4 x 100 Relay
Mikaeli Decker, Cassity Colard, Bailey Short, Felicity Hempstead
W F West 4 x 100 Relay
Jade Ennis-Palmer, Emma Thornburg, Kelly Robertson, Courtney Bennett
W F West 4 X 200 Relay
Jade Ennis-Palmer, Emma Thornburg, Kelly Robertson, Courtney Bennett
Aberdeen 4 X 200 Relay
Kennedy Pruett, Emmy Walsh, Madi Niemi, Faith Cardenas
W F West 4 X 400 Relay
Courtney Bennett, Lauren Tornow, Kelly Robertson, Emma Thornburg
Kendra Bottenberg W F West Shot Put
Kaylee Hach Tumwater Shot Put
Kacey Emery Centralia Shot Put PR
Patricia Bates Aberdeen Discus PR
Brianna Powe W F West Discus
Kendra Bottenberg W F West Javelin
Maisy Williams Black Hills High Jump
Megan Flexhaug W F West Pole Vault
Sara Bocksch Tumwater Pole Vault
Maisy Williams Black Hills Long Jump PR
Lauren Tornow W F West Long Jump
Madi Frampton Black Hills Long Jump PR
Madi Frampton Black Hills Triple Jump
Anastasia Ulrigg Centralia Triple Jump